Project Description

Sprzedaż hurtowa i detaliczna

Napisz do nas
Beton towarowy – szczegóły oferty

W naszej hurtowni znajdą Państwo najwyższej jakości materiały zbrojeniowe takie jak: pręty gładkie, żebrowane, druty wiązałkowe, siatki posadzkowe i Rabitza, wszystko w różnej wielkości. Użycie zbrojeń zapewni wzmocnienie i trwałość budynku!

Hydroizolacja to podstawa izolacji domu. Aby uniknąć osłabienia fundamentów, wilgoci i pleśni na ścianach wewnętrznych konieczne jest zastosowanie roztworów oraz preparatów wodochronnych znajdujących się w naszej ofercie.

Dystanse to elementy wzmacniające konstrukcję elewacji betonowej oraz poprawiają jej kosmetykę. W naszym asortymencie znajdą Państwo dystanse betonowe oraz plastikowe wielu rodzajów.

Folia budowlana ma za zadanie izolować fundamenty, posadzki a także zabezpieczać miejsce budowy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W Alfabud znajdą państwo szeroki wybór folii w konkurencyjnych cenach.

Papa to uniwersalny materiał stosowany do pokrywania nowych i naprawiania starych dachów. Zabezpiecza konstrukcję dachową przed wodą opadową i wilgotnym powietrzem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w której znajduję się wiele rodzajów i rozmiarów najwyższej jakości pap.

Dla połączenia niektórych materiałów budowlanych potrzebne jest spoiwo, którym może być bez wątpienia cementwapno lub zaprawa murarska. Cement to hydrauliczne spoiwo mineralne stosuje się je do przygotowania zapraw cementowych, cementowo-wapiennych lub do betonu.

Bloczki fundamentowe – szczegóły oferty

Ceramika to wyroby ceramiczne wykorzystywane w budownictwie, wysuszone i wypalane lub spieczone z mieszanki, której główny składnik stanowi glina.

Silikaty, czyli wyroby wapienno-piaskowe skupiają w sobie wiedzę zdobywaną na przestrzeni tysięcy lat i są wykorzystywane w budownictwie od wielu wieków jako materiał konstrukcyjny lub zdobniczy. Produkty silikatowe są wiernym odtworzeniem piaskowca – najbardziej rozpowszechnionej skały na kuli ziemskiej, skały stanowiącej jej składnik.

Bloczki z betonu komórkowego to szeroka gama produktów przeznaczonych do wykonywania różnego rodzaju ścian (zewnętrznych, wewnętrznych nośnych, wewnętrznych nienośnych) w dowolnych budynkach. Rozróżnia się je pod względem zastosowania, gęstości, profilowania, wymiarów. Za bloczki uważa się elementy murowe o szerokości 10 cm i szersze.

Cegły elewacyjne (licowe) zwane też potocznie cegłami klinkierowymi to bez wątpienia jeden z najtrwalszych i najpiękniejszych materiałów jakie możemy zastosować do wykończenia elewacji domu. Elewacja z klinkieru jest nie tylko niezwykle trwała i piękna ale cegła pozwala też bez ograniczeń kreować architektoniczne detale, pozostając jednocześnie w harmonii ze środowiskiem naturalnym, z którego sama pochodzi. Zdrowa cegła ceramiczna na elewacji to zawsze dobry wybór.

Bez względu na jakie zdecydujecie się ogrzewanie budynku, niezbędnym będzie wykonanie instalacji kominowej. Można ją tworzyć z poszczególnych elementów lub zakupić tzw. komin systemowy. System kominowy KONEKT jest trójwarstwowy, uniwersalny, izolowany wełną, przeznaczony do nowoczesnych pieców na paliwo stałe lub ciekłe, a także i do tych tradycyjnych. Posiada on wkłady kominowe wysokiej klasy odporne na pożar, sadzę oraz działanie zarówno niskich jak i wysokich temperatur w przedziale od 60 do niemal 600°C.

Strop to pozioma przegroda dzieląca kondygnacje. Obok tej funkcji, jego najważniejszym zadaniem jest przenoszenie obciążeń – własnych, użytkowych (przebywający w pomieszczeniu ludzie, wyposażenie), a także warstw podłogowych i ścian działowych. Oprócz tego może być tarczą usztywniającą całą konstrukcję budynku, gdy spina wszystkie ściany nośne, a także przenosić część sił wywieranych przez dach.

Nadproża strunobetonowe POZBRUK MUROTHERM NSB są dostępne w trzech wersjach (NSB 71, 110 i 140) różniących się wysokością i ilością splotów sprężających. Dobór rodzaju nadproża dokonuje się w zależności od szerokości otworu i obciążeń. Nadproża te można stosować nawet przy otworach o szerokości 510cm. Dzięki połączeniu stali sprężającej z betonem klasy C40/50 otrzymano prefabrykat gotowy do wbudowania, bez konieczności wykonania dodatkowych prac murarskich, zalewania betonem i dozbrajania. Wykorzystanie nadproży NSB nie wymaga na budowie żadnego szalowania czy stemplowania. Dzięki tym cechom eliminowane są przerwy w procesie budowania i redukowane koszty. Niewielka wysokość przekroju nadproży umożliwia montaż rolokaset w świetle otworu okiennego przy minimalnej utracie powierzchni przeszklonej.

Płyty gipsowo kartonowe to bardzo popularne rozwiązanie, głównie ze względu na szerokie zastosowanie, a także łatwość i szybkość montażu. Materiał ten świetnie nadaje się do wykańczania wnętrz, a także do wyrównywania ścian i dowolnego kształtowania przestrzeni. Ich zaletą jest fakt, że schną krócej od tynku, a do tego z łatwością ukryjesz pod nimi wszelkie przewody i elementy instalacyjne.

Płyty OSB są produktem drewnopochodnym. Powstają z wiórów sosnowych. Są odporne na uszkodzenia i wilgoć. Stosuje się je do pokrycia ścian dachów i podłóg. Można je montować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Wełna mineralna jest bardzo popularnym materiałem izolacyjnym w naszym kraju. Zdecydowanie dominuje przy ocieplaniu poddaszy i ścian szkieletowych. Jednak występuje również w odmianach przeznaczonych do ścian zewnętrznych, podłóg pływających i wielu innych.

Montowanie płyt kartonowo-gipsowych przy solidnych profilach nie będzie możliwe, jeżeli nie użyje się drobnych, ale jednocześnie pożytecznych akcesoriów.

Solidny szkielet ściany z płyt gipsowo-Kartonowych to podstawa. Aby zapewnić trwałość konstrukcji, należy użyc profili wysokiej jakości.

Do prac wykończeniowych polecamy kleje, gładzie i szpachle wiodących producentów znajdujące się w naszym asortymencie.

Do wykończenia ścian, podłóg oraz schodów w naszych domach do wyboru mamy wiele różnych rodzajów nowoczesnych okładzin, takich jak: gres, granit, piaskowiec, marmur, szkło. Okładziny stosuje się zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynku. Do różnych rodzajów płytek ceramicznych i kamiennych przeznaczone są odmienne zaprawy klejące. Klej musi być właściwie dobrany, aby okładzina się trzymała, nie ulegała przebarwieniom ani też nie pękała. 

Zaprawy murarskie są niezwykle ważnym materiałem stosowanym przy budowie domu. To od nich przede wszystkim zależy trwałość konstrukcji ścian, jeżeli zdecydowaliśmy się na technologię murowaną.

Tynki cementowo-wapienne mogą być ostatecznym wykończeniem powierzchni ściany albo stanowić podłoże do wykonania wypraw, takich jak gładzie gipsowe, sztablatury, tynki mineralne czy akrylowe.

Alfabud oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające (akryle, kauczuki i butyleny), kleje montażowe, kleje do drewna i paneli.

Plastyfikatory to grupa substancji, które redukują oddziaływania międzycząsteczkowe, jednocześnie maksymalizują ruchliwość łańcuchów polimerowych. Takie działanie pozwala poprawić twardość i elastyczność mieszanin budowlanych, przy obniżaniu ich temperatury zeszklenia.

Pomaluj ściany, sufit, metal i drewno, beton oraz elewacje. Sprawdź nasze produkty!

Styropian to najpopularniejszy materiał ociepleniowy w kraju. Nic więc dziwnego, że producenci oferują go w wielu odmianach, różniących się izolacyjnością cieplną, wytrzymałością, odpornością na zawilgocenie itd. W Alfabud znajdą Państwo wiele rodzajów styropianu odpowiedniego do Państwa potrzeb.

Styropian szary różni się od białego typem surowca, z którego jest wykonany. Uszlachetniające dodatki (np. kompozycje grafitu) dodane do cząsteczek polistyrenu spienialnego nadają mu szary/grafitowy kolor i sprawia, że wykonane z niego płyty posiadają lepsze o ok. 25% parametry izolacyjności. Dla inwestora oznacza to, że wybierając styropian o lepszych parametrach izolacyjnych możemy zastosować cieńszą warstwę ocieplenia. Zastosowanie cieńszej warstwy szarego styropianu pozwala zaoszczędzić na odpadach, długości kołków, a także płytszych ościeżach i obróbkach blacharskich.

Dla przykładu, stosując 15-cm warstwę styropianu szarego o współczynniku przewodzenia ciepła lambda 0,031 W/(mK) otrzymamy zbliżony efekt izolacyjny jak w przypadku styropianu białego (lambda 0,044 W/(mK) o grubości 20cm. 

Najczęściej wełna elewacyjna występuje w formie płyty, która jest zdecydowanie wygodniejsza w czasie montażu. Jest to najczęściej wełna mineralna twarda, której gęstość przekracza 150 kg/m3. Chociaż producenci proponują także maty izolacyjne o mniejszej gęstości. Tak naprawdę wybór wełny prasowanej jest uzależniony od dokładnego przeznaczenia oraz parametrów jakie chcemy uzyskać. Zastosowanie wełny izolacyjnej znajduje zarówno w przypadku nowoczesnego budownictwa szkieletowego, jak i również przy ocieplaniu zabytkowych murów.

Odpowiednie kleje do ociepleń to podstawa podczas prac związanych z izolacją termiczną budynku – bez nich nie można przymocować materiałów do ściany. Jakość kleju odpowiada za wytrzymałość całego systemu – im lepszy klej, tym lepsza przyczepność warstwy izolacyjnej. Dobry klej oznacza również szybszy czas wiązania, co ma wpływ na prędkość prac budowlanych. 

Grunty to produkty niezbędne podczas remontu Twojego domu. Pozwolą Ci one szybko i sprawnie wyrównać chłonność ścian tak, by uzyskać równomierny efekt podczas ich malowania lub tynkowania.

Tynk strukturalny jest jednym z najbardziej eleganckich i uniwersalnych rodzajów tynku ozdobnego. Możemy stosować go na niemal każdej powierzchni, otrzymując oryginalną fakturę ścian bądź sufitów.

Aby skutecznie ocieplić dom, warto wybierać sprawdzone akcesoria do izolacji. Polecamy Państwu nasz asortyment.

Galeria

Zapytaj o wycenę już dziś

Napisz do nas, jeśli masz pytania odnośnie wyceny na produkty lub interesującą Cię usługę. Na pewno udzielimy wszystkich niezbędnych informacji. Zapraszamy do kontaktu.

    IMIĘ *
    NAZWISKO *
    ADRES EMAIL *
    TELEFON

    TEMAT

    W CZYM MOŻEMY POMÓC?