O firmie2019-01-29T11:40:53+00:00

Zainspirowani budowaniem

Zakład rozpoczął działalność 11 marca 1983 roku pod nazwą: ,,Wytwórnia pustaków”
Pierwszą podstawową produkcją było wytwarzanie pustaków żużlobetonowych typu ALFA, na które w późniejszym okresie uzyskaliśmy Certyfikat wydany przez Centralny Ośrodek Badawczo – Rozwojowy Przemysłu Betonów „Cebet” w Warszawie (jednostka certyfikująca)

Pustaki produkowane były na automacie firmy Schlosser.

Punktem zwrotnym w działalności firmy było wygranie w 1992 r. przetargu na dostarczenie betonu do budowy przejścia granicznego w Kostrzynie nad Odrą.

Zakres i rodzaj produkcji stopniowo został poszerzany o: pustaki keramzytowe, bloczki betonowe, specjalistyczne marki betonu towarowego, usługi ciężkim sprzętem budowlanym, elementy galanterii budowlanej, handel podstawowymi i specjalistycznymi materiałami budowlanymi oraz wykonawstwo robót ogólnobudowlanych.

Od 1992 roku firma poszerzyła działalność o budownictwo deweloperskie z własnym wykonawstwem w zakresie podstawowych robót.

Na zakupionych działkach budowlanych projektujemy i budujemy domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej oraz budynki mieszkalne wielorodzinne.

Oprócz wykonawstwa na rzecz własnych potrzeb:

  • współpracujemy z innymi firmami w zakresie robót budowlanych wykonując wszystkie ciężkie roboty budowlane,
  • realizujemy roboty betonowe łącznie z częścią nawierzchni,
  • kompletne kapitalne remonty i adaptacje obiektów sklepowych,
  • chodniki oraz parkingi.

W związku z poszerzeniem zakresu świadczonych usług w 1992 toku zmieniliśmy nazwę zakładu na ALFABUD Przedsiębiorstwo Budowlane.

Nasze główne wartości

Nasi Partnerzy

Poniżej prezentujemy naszych partnerów z którymi współpracujemy. Z dnia na dzień nasz asortyment się zwiększa przez co lista naszych kontrahentów rośnie