Styropian

Styropian2019-03-08T15:17:55+00:00

Styropian to najpopularniejszy materiał ociepleniowy w kraju. Nic więc dziwnego, że producenci oferują go w wielu odmianach, różniących się izolacyjnością cieplną, wytrzymałością, odpornością na zawilgocenie itd. W Alfabud znajdą Państwo wiele rodzajów styropianu odpowiedniego do Państwa potrzeb.

Styropian szary różni się od białego typem surowca, z którego jest wykonany. Uszlachetniające dodatki (np. kompozycje grafitu) dodane do cząsteczek polistyrenu spienialnego nadają mu szary/grafitowy kolor i sprawia, że wykonane z niego płyty posiadają lepsze o ok. 25% parametry izolacyjności. Dla inwestora oznacza to, że wybierając styropian o lepszych parametrach izolacyjnych możemy zastosować cieńszą warstwę ocieplenia. Zastosowanie cieńszej warstwy szarego styropianu pozwala zaoszczędzić na odpadach, długości kołków, a także płytszych ościeżach i obróbkach blacharskich.

Dla przykładu, stosując 15-cm warstwę styropianu szarego o współczynniku przewodzenia ciepła lambda 0,031 W/(mK) otrzymamy zbliżony efekt izolacyjny jak w przypadku styropianu białego (lambda 0,044 W/(mK) o grubości 20cm. 

Kliknij w logo poniżej, aby poznać pełną ofertę producenta.